Přihlašovací údaje Zapomněli
jste heslo?
Akční nabídky

Otázky a odpovědi

Užívání Elektronického očkovacího průkazu je jednoduché. Tyto otázky a odpovědi vám pomohou získat hlavní informace, které ke službě budete potřebovat.

1. Kolik stojí zřízení a užívání služby?

Tato služba je pro všechny naše klienty poskytována kompletně zdarma. Našim klientem se můžete stát tím, že v některém z našich center využijete jakoukoliv službu nebo nakoupíte zboží.

2. Můžu si evidenci v Elektronickém očkovacím průkazu doplnit a jak?

Průkaz si můžete doplnit vzdáleně díky funkci DOPLNIT PRŮKAZ nebo přímo u lékaře v ordinaci Avenier. V případě vzdáleného doplnění přes webový formulář vložíte naskenovaný záznam o očkování, lze i více příloh. Potvrzením bude záznam odeslán do našeho klientského centra k validaci. Následně vám průkaz doplníme. Validace je potřebná kvůli věrohodnosti záznamů Elektronického očkovacího průkazu vůči třetím stranám, u kterých byste se záznamy prokazovali.

3. Jak si můžu založit Elektronický očkovací průkaz?

Pro založení průkazu je potřeba se osobně dostavit na nejbližší centrum, kde vám bude průkaz zřízen. Založení průkazu předchází zřízení registrace na webu www.ockovacicentrum.cz. Vice informací k postupu založení čtěte zde.

4. Co Elektronický očkovací průkaz obsahuje?

Obsahuje veškeré záznamy o očkování, která o vás evidujeme. Jedná se zejména o nemoci, proti kterým jste očkováni, dále termíny aplikací, délky účinnosti očkování nebo termíny pro přeočkování.

5. Jaká očkování si můžu doplnit?

Veškerá nepovinná očkování, která jste v minulosti absolvovali. Tuzemské i cestovní, které jste si hradili sami nebo váš zaměstnavatel. U nemocí, proti kterým je očkování hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, lze evidovat pouze očkování proti tetanu. Doplňovat můžete pouze vakcíny registrované na území České republiky. Nelze doplňovat povinná očkování absolvovaná v dětství.

6. Lze doplnit i stará očkování od mého praktického lékaře?

Ano, lze. Doplnění je zcela bezplatné.

 

Více informací získáte na bezplatné lince 800 123 321

Služba Elektronického očkovacího průkazu je provozována společností Avenier a.s.